A- A A+
bip tuchola szybka terapia onkologiczna
06
kwiecień
2021
Uwaga zmiany!

W związku z tworzeniem przez Szpital nowego populacyjnego punktu szczepień przeciw COVID-19 od dn. 12.04.2021r. do odwołania Dział Rehabilitacji zostaje przeniesiony na IV piętro (tzw. Sala promocji zdrow ia) głównego budynku szpitala.  gbdfgbbgbhgdbdgdhbgbf     wwW związku z tworzeniem przez Szpital nowego populacyjnego punktu szczepień przeciw COVID-19 od dnia 12.04.2021r. do odwołania Dział Rehabilitacji zostaje przeniesiony na IV piętro (tzw. Sala promocji zdrowia) głównego budynku szpitala.    W


02
kwiecień
2021
Z okazji Świąt Wielkanocnych

 


15
marzec
2021
Oddział Zakaźny: zwiększamy liczbę łóżek

W ubiegłym tygodniu "Szpital Tucholski" na proś bę Wojewody zwiększył ilość łóżek na Oddziale Zakaźnym (tzw. "covidowym") do 19 sztuk (w tym 3 respiratorowe).

 

 


12
marzec
2021
Ważne:
  

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, w "Szpitalu Tucholskim" wstrzymane zostają planowe zabiegi operacyjne. Wykonywane będą operacje onkologiczne i ratujące życie. Ostateczna decyzja o przeprowadzeniu/odwołaniu zabiegów należy do lekarzy koordynujących oddziałami.

 
  
01
marzec
2021
Ważne:

*** INFORMACJA DLA PACJENTÓW KIEROWANYCH NA LECZENIE UZDROWISKOWE***

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów zakazów
w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 367), uzdrowiska wznawiają swoją działalność 11 marca 2021 r.:

Informacja dla pacjenta

Kujawsko - Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w celu skorzystania z leczenia uzdrowiskowego, musi Pani/Pan mieć potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe (przekazujemy je w załączeniu) oraz ujemny wynik testu diagnostycznego w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 lub być zaszczepioną/zaszczepionym dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19.

UWAGA

Jeżeli jest Pani/Pan zaszczepiona(y), nie będzie obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2.

Jak zrobić testy

  1. Przed wykonaniem testu diagnostycznego skontaktować proszę się z sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu. Jest to niezbędne, żeby sanatorium mogło poinformować Panią/Pana telefonicznie przed wyjazdem o wyniku testu diagnostycznego.
  2. Materiał do wykonania badania w kierunku SARS-CoV-2 powinien być pobrany w mobilnym punkcie Drive-Thru, nie wcześniej niż 4 dniprzed planowanym terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w sanatorium Dokładny termin wykonania testu, godzina oraz lokalizacja zostanie wysłana SMSem, przez system eKolejka. Obsługa punktu będzie poinformowana, że ma Pani/Pan obowiązek wykonania testu. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.
  3. Wykonanie testu jest dla Pani/Pana bezpłatne, zostanie sfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
  4. Dodatni wynik testu lub brak wyniku badania będzie oznaczał, że nie może Pani/Pan wyjechać na leczenie uzdrowiskowe, ponieważ sanatorium nie może przyjąć osoby, która nie podda się badaniu lub jeśli wynik badania potwierdzi obecność koronawirusa.
  
17
luty
2021
Budowa ZOL
 

W piątek 12.02.2021r. "Szpital Tucholski" formalnie przekazał plac budowy nowego budynku Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego przy ul. Wiejskiej w Tucholi firmie MARBRUK Sp. z o. o. Sp.k.  Rozpoczęcie robót planowane jest na marzec.

 

 

 
16
luty
2021
Uwaga zmiana:

 


18
styczeń
2021
„Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży”.

„Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży” rozpoczął dzisiaj swoją działalność.

Przypominamy, że aby skorzystać z porady kadry ośrodka (psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci środowiskowi)
NIE TRZEBA MIEĆ SKIEROWANIA.
Rejestracja możliwa jest pod nr. tel.: 52 336 05 85, 52 336 05 60 i 52 336 05 63.

  
18
styczeń
2021
Testy w kierunku SARS-CoV-2:

W związku z tym, że  Ministerstwo Zdrowia uruchomiło system eKolejka polegający na tym, iż po wystawieniu przez lekarza skierowania na test w kierunku SARS-CoV-2, pacjent otrzymuje SMS z rekomendacją terminu, godziny oraz lokalizacji testu aktualnie zaprzestaliśmy rejestracji i prosimy o informowanie pacjentów o konieczności przychodzenia na wymaz zgodnie z wyznaczonym przez system terminem.

  
16
styczeń
2021
COVID: Szczepienia ważna informacja!

Decyzją Agencji Rezerw Materiałowych wstrzymane zostały dostawy szczepionek dla grupy O.
W związku z tym nie odbędą się u nas żadne szczepienia zaplanowane na przyszły tydzień.
Decyzja ta jest całkowicie niezależna od „Szpitala Tucholskiego”.
Nie znamy daty wznowienia szczepień.

  
15
styczeń
2021
Szczepienia: ETAP 0 - koniec przyjmowania zgłoszeń

W dn. 14. 01. „Szpital Tucholski” zakończył przyjmowanie zgłoszeń na szczepienia przeciw COVID-19  w ramach etapu 0.  Osoby, które nie zgłosiły się do szpitala węzłowego w tym terminie, będą mogły zapisać się na szczepienie później w wybranym populacyjnym punkcie szczepień lub specjalnie utworzonym punkcie szczepień w szpitalu rezerwowym/prowadzącym szpital rezerwowy.
Specjalnie dla medyków zostaną otwarte dodatkowe punkty szczepień w szpitalach rezerwowych lub szpitalach macierzystych dla rezerwowych w 6 miastach: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań. Tam mogą zgłaszać się osoby posiadające Prawo Wykonywania Zawodu.

  
15
styczeń
2021
Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży
  

„Szpital Tucholski” rozpoczął prowadzenie:

„Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży”.

Jest to lokalny punkt w sieci ośrodków, którego celem jest udzielanie pomocy dzieciom  (od lat najmłodszych do ok 20 r.ż.) i ich rodzicom, którzy szukają wsparcia.
Każdy kto zauważa u swojego dziecka niepokojące sygnały w zachowaniu oraz oraz dzieci i młodzież mająca diagnozę medyczną wskazującą na zaburzenia czy choroby psychiczne między innymi  takie  jak np.:  
schizofrenia, depresja, zaburzenia opozycyjno- buntownicze, zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne może:

  • bez skierowania,

  • bezpłatnie  

  • szybko

skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Ośrodek mieści się w Tucholi w nowopowstałym budynku:
przy ul. Kościuszki 16.                  

Rejestracja na wizytę możliwa jest pod nr. tel.:

52 336 05 60
52 336 05 63


(ogólna rejestracja do poradni specjalistycznych Szpitala).

Wybrana przez nas kadra od wielu lat pracuje w lokalnej społeczności na rzecz dzieci z autyzmem, hiperkinetycznym zaburzeniem zachowania (ADHD), fobiami (w tym szkolną), anoreksją (lub innymi zaburzeniami odżywiania),  zaburzeniami nastroju i emocjonalnymi.  Jesteśmy więc przekonani, że praca personelu placówki będzie efektywna i pomoże przezwyciężyć trudności pacjentowi  aby mogło ono prawidłowo funkcjonować w środowisku szkolnym i rodzinnym.

Założeniem pracy ośrodka jest prowadzenie psychoterapii, terapii indywidualnej i grupowej w tym socjoterapii , treningów umiejętności społecznej oraz terapii rodzinnej. Ponieważ dziecko jest częścią systemu rodzinnego i od tego jak ono funkcjonuje zależy zachowanie poszczególnych jego członków. Współpraca  z rodzicami jest kluczowa w terapii dziecka.

 
31
grudzień
2020
COVID: Szczepienia dla pracowników sektora ochrony zdrowia [AKTUALIZACJA 31.12.2020]
  

Ważne!

Na umówione szczepienie zgłoś się z wypełnionym formularzem:


Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19
[POBIERZ]

Kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą u lekarza. Odpowiedź na poniższe pytania pozwoli lekarzowi zdecydować, czy można u Pani/Pana wykonać w dniu dzisiejszym szczepienie przeciw COVID-19. Odpowiedzi będą wykorzystane przez lekarza w czasie kwalifikacji do szczepienia. Lekarz może zadać dodatkowe pytania. W przypadku niejasności, należy poprosić o wyjaśnienie pracownika medycznego realizującego szczepienie.


Szczepienie personelu medycznego – zapisy przedłużone do 14 stycznia

„Szpital Tucholski” jako tzw. szpital węzłowy weźmie udział w pierwszym etapie szczepień przeciwko COVID-19. Obejmie on pracowników sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, lekarze dentyści, felczerzy, pielęgniarki i położne, farmaceuci, pozostałe zawody medyczne, zawody niemedyczne, w tym personel administracyjny i pomocniczy, bez względu na formę współpracy (również kontrakty, umowy b2b itp.).

Szczepienie ma charakter otwarty dla wszystkich w/w (także niezatrudnionych i niewspółpracujących ze „Szpitalem Tucholskim”).

Podmioty, które chcą zgłosić swoich pracowników prosimy o przesłanie zbiorczego zestawienia osób chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 (wg załączonego wzoru) wraz z wypełnionymi oświadczeniami o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (wg załączonego wzoru) na adres mailowy: szpital@tuchola.pl.Prosimy o przesłanie skanu w/w dokumentów do dnia 14 .01.2021 do godz. 10:00.


Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobych DOC [WZÓR]

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobych PDF [WZÓR]

Zbiorcze zgłoszenie osób chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 PDF [WZÓR]

Zbiorcze zgłoszenie osób chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 DOC [WZÓR]


Koordynator ds szczepień:
dyr. Danuta Krysztofczyk

tel. 52 336 05 02 lub 03
krysztofczyk@szpitaltuchola.pl

  Szpital przyjmuje od podmiotów wymienionych w Etapie 1 zbiorcze zgłoszenia chętnych na szczepienia zatrudnionych w innych podmiotach wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Termin przyjmowania list zostanie podany w osobnym komunikacie.     
23
grudzień
2020
Testy SARS COV-2: zmiana organizacji Punktu Pobrań

Od dn.24.12.2020r. punkt będzie czynny w godz. 8:00 - 10:00
(godziny wcześniejszych rejestracji nie ulegają zmianie).

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZĄ REJESTRACJĘ NA WYMAZY:

Badania refundowane -502 712 102 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 11:00
                                       - 52 336 05 13 sobota, niedziela, święta w godz. 8:00 – 10:00
(sanepid, POZ, uzdrowiska)
Badania komercyjne505 186 791od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 11:00
                                  W dniach 24 - 25.12.2020r. rejestracja będzie nieczynna

    
22
grudzień
2020

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Powielanie, kopiowanie , cytowanie treści i inne wykorzystanie jest prawnie zabronione!
Zezwala się na podawanie linku do naszej strony bez kopiowania treści.
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej TUTAJ [akceptuję - zamknij]