A- A A+
bip tuchola szybka terapia onkologiczna ck ezamowienia
12
marzec
2015
Dbaj o swoje nerki

Choroby nerek są poważne i coraz bardziej powszechne, szacuje się, że ok 10-12% Polaków (często o tym nie wiedząc)  cierpi na przewlekłą chorobę nerek. Dla podniesienia świadomości o ogromnych znaczeniu tego organu dla naszego zdrowia i życia powstała kampania „Światowy Dzień Nerek”, który obchodzimy w 2. czwartek marca. Ten dzień może być okazją do zrobienia badań profilaktycznych pod kątem chorób nerek a także do, zmiany trybu życia na zdrowszy . Możemy bowiem wspomóc pracę nerek:

• pijąc odpowiednią do swoich potrzeb ilość wody (co najmniej 1 l. dziennie) • stosując zbilansowaną dietę • unikając nadmiaru soli • unikając używek  • pamiętając o aktywności fizycznej

Do wstępnej diagnostyki stanu nerek stosuje się podstawowe badania jak: badanie moczu, morfologię, badanie poziomu kreatyniny.

Pamiętaj – nerki nie bolą! Trzeba więc zwracać uwagę na inne symptomy, m.in.:

• obrzęki (wokół oczu; rąk; stóp)  • pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu; • częstomocz

•    nieprawidłowa barwa/woń moczu • bolesność poniżej żeber nienasilająca się podczas ruchu;

Jeśli coś Cię niepokoi porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby wyda skierowanie do poradni nefrologicznej.

Przypominamy:

Przy Szpitalu Tucholskim funcjonuje Poradnia Nefrologiczna, tel. 52 33 60 560


09
marzec
2015
Tydzień Świadomości Endometriozy

W 2. tygodniu marca obchodzimy Tydzień Świadomości Endometriozy. Endometrioza to choroba polegająca na obecności błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamą macicy, najczęściej w obrębie jamy brzusznej. Ocenia się, że endometrioza występuje u 7–15% miesiączkujących kobiet powodując różne uciążliwe dolegliwości uzależnione od lokalizacji i typów ognisk chorobowych.

Endometrioza atakująca układ rozrodczy objawia się poprzez:

•bolesne miesiączki  •bóle podbrzusza i miednicy •bolesne stosunki płciowe

•niepłodność  •bóle w krzyżowym odcinku kręgosłupa

Endometrioza ulokowana na narządach układu pokarmowego to:

•cykliczne bóle skurczowe •krwawienia z odbytu •ból przy wypróżnianiu

•biegunki •zaparcia •wzdęcia

Endometrioza ulokowana na układzie moczowym to:

•cykliczne krwawienia / bóle •zatrzymanie oddawania moczu

Późne zdiagnozowanie i nieprawidłowe leczenie endometriozy, może prowadzić do wielu powikłań (w tym obniżenia płodności), znacznie pogarszających komfort życia codziennego, dlatego niepokojące objawy należy konsultować z lekarzem.*

Przypominamy:

Przy naszym Szpitalu funkcjonuje: Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, tel. 52 33 60 564

***Do Poradni Ginekologicznej nie jest wymagane skierowanie***

Źródło: http://pse.aid.pl/ 


06
marzec
2015
Przegląd akredytacyjny

W dniach 4-6. marca w Szpitalu Tucholskim odbył się przegląd szpitala pod względem spełniania standardów akredytacyjnych. Przeglądu dokonali Wizytatorzy Ośrodka Akredytacyjnego. W terminie do 14 dni od zakończenia wizyty Szpital otrzyma raport z proponowaną oceną akredytacyjną.


23
luty
2015
Dzień Walki z Depresją

DEPRESJA. Szacuje się, że na świecie cierpi na nią ok 350 mln osób, a w Polsce ok 1,5 mln. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja stanowi obecnie czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. U każdego depresja może objawiać się inaczej, ale jako najczęstsze jej objawy wymienia się:

  • złe samopoczucie, trudności z koncentracją , zapamiętywaniem szczegółów i podejmowaniem decyzji, pesymizm, zmęczenie, spadek energii, drażliwość, niepokój, poczucie winy/ bezwartościowości i / lub bezradności, utrata przyjemności w życiu, długotrwające przygnębienie, myśli samobójcze

Jeżeli zauważasz u siebie powyższe objawy (część z nich) porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Można pokonać depresję  i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Przypominamy:

Przy naszym Szpitalu funkcjonuje: Poradnia Zdrowia Psychicznego, tel. 52 33 60 563

***Aby skorzystać z porady specjalistycznej lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania***


19
luty
2015
Badanie satysfakcji Pacjentów

W okresie od 1. października do 31. grudnia w celu zapoznania się z opiniami Pacjentów na temat opieki i jakości świadczonych usług w Szpitalu Tucholskim przeprowadzono anonimowe badania ankietowe  wśród Pacjentów poszczególnych oddziałów. Poziom satysfakcji Pacjentów, którzy wypełnili ankietę jest wysoki, na każdym oddziale Ankietowani w przeważającej większości ocenili wszystkie badane aspekty „bardzo dobrze” lub „dobrze” (patrz wykres nr 1) .Wszyscy ankietowani pozytywnie odpowiedzieli na pytanie czy poleciliby nasz Szpital rodzinie/znajomym (patrz wykres nr 2).  Szczegółowa analiza ankiet zostanie omówiona na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Jakości.  Wszystkie uwagi i sugestie naszych Pacjentów pomogą nam poprawić jakość świadczonych przez nas usług.  

 


14
luty
2015
Dzień Chorych na Padaczkę

Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych. 14 lutego obchodzimy także Dzień Chorych na Padaczkę.

Badania opinii publicznej niestety wciąż  pokazują, że polskie społeczeństwo ma znikomą wiedzę nt. padaczki, a na jej temat krąży wiele, często szkodliwych mitów (np. o tym, że podczas napadu trzeba choremu włożyć coś twardego między zęby). Niewiedza o tej chorobie rodzi niepotrzebne obawy, uprzedzenia i stygmatyzuje dotknięte nią osoby, a prawda jest taka, że chorzy na padaczkę mogą normalnie funkcjonować: uczyć się, pracować, mieć rodzinę. Potrzebują tylko odpowiedniego leczenia, ale także zrozumienia i pomocy społeczeństwa. 

Więcej o padczce:

PADACZKA - normalne, codzienne życie z EPILEPSJĄ jest możliwe


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/padaczka-normalne-codzienne-zycie-z-epilepsja-jest-mozliwe_33552.html
 

 

PADACZKA - normalne, codzienne życie z EPILEPSJĄ jest możliwe


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/padaczka-normalne-codzienne-zycie-z-epilepsja-jest-mozliwe_33552.html
 

12
luty
2015
Wizytacja

W środę (11.02) Szpital Tucholski Sp. z o.o. był wizytowany przez Władze Powiatu Tucholskiego (w składzie Pani Małgorzata Oller – Przewodnicząca Rady Powiatu, Pan Michał Mróz – Starosta Tucholski, Pan  Zenon Poturalski – Wicestarosta Tucholski, Pan Jerzy Kowalik –Członek Zarządu). Wizytacja rozpoczęła się od spotkania z Jarosławem Katulskim, Prezesem Zarządu Szpitala, który przedstawił odwiedzającym bieżącą sytuację szpitala i oraz planowane inwestycje. Później Goście kolejno zwiedzili poszczególne oddziały i pracownie szpitala oraz odbyli rozmowy z ich pracownikami.   


11
luty
2015
Wykonujemy USG piersi

Po krótkiej przerwie w naszym Szpitalu znów można robić badanie USG piersi.

Badanie będzie wykonywane w SOBOTY przez lek. med. Adama Zboińskiego - lekarza Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Data najbliższego badania - 28.02.2015r.

Rejestrować można się pod nr. tel. 52 336 05 52 lub osobiście w rejestracji pracowni diagnostyki obrazowej (parter przy windach).

Badania wykonujemy:

  • w ramach umowy z NFZ (potrzebne skierowanie)
  • komercyjnie - koszt badania: 80 zł (płatność w dzień badania w rejestracji RTG)

 


04
luty
2015
"Światowy Dzień Walki z Rakiem"

4. lutego obchodzony jest „Światowy Dzień Walki z Rakiem" (inaczej: Światowy Dzień Raka – World Cancer Day). Święto to zostało ustanowione w 2000r.na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w celu zwrócenia uwagi na wielką rangę problemu, jaki stawią zachorowania na raka. Państwa biorące udział  w szczycie zobowiązały się do spotęgowania swoich starań zmierzających do zapobiegania i walki z rakiem.

Najskuteczniejszym narzędziem do walki z rakiem jest: PROFILAKTYKA.

Tylko wczesne wykrycie nowotworu zwiększa prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia, często także pozwala uniknąć okaleczających zabiegów.W Polsce realizowane są różne programy profilaktyczne, np.  w ostatnią sobotę w naszym szpitalu Panie mogły zrobić bezpłatnie cytologię i mammografię w ramach: populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi.

Więcej o Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych (KLIK)

W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem w ośrodkach onkologicznych odbywają się Dni Otwarte. Zobacz harmonogram obchodów (KLIK)

 


02
luty
2015
Zmieniamy się dla Państwa:

W Szpitalu Tucholskim rozpoczęła się realizacja „Przebudowa i wyposażenie oddziałów chirurgicznego i ginekologicznego (…).Projekt realizowany będzie w oparciu o założony harmonogram, zgodnie z którym w pierwszej kolejności wyremontowane zostaną pomieszczenia aktualnie niewykorzystywane (część I piętra budynku), do których po zakończeniu prac nastąpi przeniesienie obydwu oddziałów chirurgicznego i ginekologicznego. W dalszej kolejności remontowane będą pomieszczenia "stare", czyli te, w których aktualnie funkcjonują obydwa oddziały (część III piętra budynku). Po zakończeniu prac oddział chirurgiczny "wróci" do swojej wcześniejszej lokalizacji, którą wcześniej "dzielił" z oddziałem ginekologicznym (III piętro), zaś oddział ginekologiczny pozostanie w nowej lokalizacji (I piętro). Celem przemian jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa naszych Pacjentów .

Na bieżąco będziemy informować Państwa  o postępie prac remontowych. 


31
styczeń
2015
Biała sobota

31. stycznia w „Szpitalu Tucholskim” zorganizowana została tzw. Biała Sobota. Ogromnie cieszymy się, że nasza akcja spotkała się, z aż tak dużym zainteresowaniem. Panie licznie skorzystały z mammografii (wykonanej w Mammobusie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy) oraz cytologii (wykonanej przez nasze Położne). Powodzeniem cieszyły się także inne badania: pomiar ciśnienia, badanie glukozy we krwi, oznaczenie BMI oraz porady: dietetyczne, kardiologiczne i rehabilitacyjne, nt. wpływu higieny na zdrowie oraz w zakresie samobadania piersi.

Kilka osób natychmiast skierowano do lekarza.

Tak duże zainteresowanie Białą Sobotą sprawiło, że na pewno nie jest to ostatnia tego typu akcja w Szpitalu Tucholskim.

[Kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć]


27
styczeń
2015


20
styczeń
2015
Zapraszamy:

KLIKNIJ NA OBRAZEK ŻEBY POWIĘKSZYĆ


14
styczeń
2015
Wkrótce "Biała sobota"

Już w styczniu Szpital Tucholski zaprosi mieszkańców Powiatu Tucholskiego i okolic na "Białą sobotę", w ramach której Pacjenci będą mogli uzyskać darmowe porady, odbyć konsultacje, zrobić niektóre badania.

 

Szczegóły wkrótce.

 


Szpital przygotowuje się do akredytacji

W trosce o dobro Pacjentów w styczniu 2014r. Zarząd Szpitala Tucholskiego rozpoczął starania o uzyskanie akredytacji. Celem tego jest ustawiczne dążenie kadry zarządzającej szpitalem do podnoszenia jakości świadczonych usług i zapewniania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu pacjentom i pracownikom. Akredytacja jest obecnie najskuteczniejszą metodą zapewniania wysokiej jakości świadczeń.  System ten umożliwia analizę zagadnień, mających największy wpływ w na poziom świadczeń, w tym dokładną samoocenę, co pozwala na bieżące rozwiązywanie problemów i poprawę wydajności i skuteczności pracy.  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
Powielanie, kopiowanie , cytowanie treści i inne wykorzystanie jest prawnie zabronione!
Zezwala się na podawanie linku do naszej strony bez kopiowania treści.
Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej TUTAJ [akceptuję - zamknij]